MKP1839118631R
Mfr.Part #
MKP1839118631R
Description
CAP FILM 180PF 1% 630VDC AXIAL
Tolerance :
±1%
Lead Diameter :
600 µm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated AC :
250V
Series :
MKP1839
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 14 INCH
Polypropylene (PP), Metallized
ECCN Code :
EAR99
Length :
11mm
Capacitance :
180pF
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
630V