MKP1839118631
Mfr.Part #
MKP1839118631
Description
CAP FILM 180PF 1% 630VDC AXIAL
Capacitance :
180pF
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Series :
MKP1839
Termination :
PC Pins
FILM CAPACITOR
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-55°C~100°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated DC :
630V
Length :
11mm
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Diameter :
6mm