MKP1839116631R
Mfr.Part #
MKP1839116631R
Description
CAP FILM 160PF 1% 630VDC AXIAL
Length :
11mm
Capacitance :
160pF
Axial
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
630V
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated AC :
250V
Diameter :
6mm