MKP1839115631R
Mfr.Part #
MKP1839115631R
Description
CAP FILM 150PF 1% 630VDC AXIAL
Film Capacitors
Diameter :
6mm
Length :
11mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packing Method :
TR, 14 INCH
Axial
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Series :
MKP1839
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Voltage - Rated DC :
630V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
HTS Code :
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated AC :
250V