MKP1839115631G
Mfr.Part #
MKP1839115631G
Description
CAP FILM 150PF 1% 630VDC AXIAL
Voltage - Rated AC :
250V
Voltage - Rated DC :
630V
Dielectric :
PP
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Mounting Type :
MKP1839
Max Operating Temperature :
100°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
10.9982mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Termination :
PC Pins
Published :
Capacitance :
150pF
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm