MKP1839113631G
Mfr.Part #
MKP1839113631G
Description
CAP FILM 130PF 1% 630VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
630V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
250V
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Through Hole
Max Operating Temperature :
100°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Dielectric :
PP
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Capacitance :
130pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
10.9982mm