MKP1839112631R
Mfr.Part #
MKP1839112631R
Description
CAP FILM 120PF 1% 630VDC AXIAL
Length :
11mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Through Hole
Dielectric :
PP
Reference Standard :
IEC60384-16
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
630V
Voltage - Rated AC :
250V
Capacitance :
120pF
Diameter :
6mm