MKP1839111635G
Mfr.Part #
MKP1839111635G
Description
CAP FILM 110PF 10% 630VDC AXIAL
Length :
11mm
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Pbfree Code :
yes
Series :
MKP1839
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Published :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Reference Standard :
IEC60384-16
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Terminal Shape :
Wire
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Capacitance :
110pF
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
630V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Diameter :
6mm