MKP1839111635
Mfr.Part #
MKP1839111635
Description
CAP FILM 110PF 10% 630VDC AXIAL
Voltage - Rated AC :
250V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Packing Method :
TR, 14 INCH
Dielectric :
PP
Capacitance :
110pF
Reference Standard :
IEC60384-16
Voltage - Rated DC :
630V
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Diameter :
6mm
Length :
11mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm