MKP1839111634R
Mfr.Part #
MKP1839111634R
Description
CAP FILM 110PF 5% 630VDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
6mm
EAR99
Packing Method :
TR, 14 INCH
Voltage - Rated DC :
630V
Through Hole
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
110pF
Reference Standard :
IEC60384-16
Length :
11mm
Terminal Shape :
Wire
Dielectric :
PP
Tolerance :
±5%