MKP1839111634G
Mfr.Part #
MKP1839111634G
Description
CAP FILM 110PF 5% 630VDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Published :
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Polypropylene (PP), Metallized
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
630V
Diameter :
6mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Length :
11mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Capacitance :
110pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Dielectric :
PP
Through Hole
Reference Standard :
IEC60384-16
HTS Code :
Voltage - Rated AC :
250V