MKP1839111634
Mfr.Part #
MKP1839111634
Description
CAP FILM 110PF 5% 630VDC AXIAL
PC Pins
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Packing Method :
TR, 14 INCH
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Capacitance :
110pF
Tolerance :
±5%
Diameter :
6mm
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
250V
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated DC :
630V
Mounting Type :
Through Hole
HTS Code :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Number of Terminations :
2
Length :
11mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C