MKP1839111633R
Mfr.Part #
MKP1839111633R
Description
CAP FILM 110PF 2.5% 630VDC AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
630V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Number of Terminations :
2
EAR99
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Capacitance :
110pF
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Voltage - Rated AC :
250V
Tolerance :
±2.5%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Diameter :
6mm
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Reference Standard :
IEC60384-16
Length :
11mm