MKP1839111633G
Mfr.Part #
MKP1839111633G
Description
CAP FILM 110PF 2.5% 630VDC AXIAL
Length :
10.9982mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Termination :
PC Pins
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polypropylene (PP), Metallized
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Capacitance :
110pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
PP
Voltage - Rated DC :
630V
Voltage - Rated AC :
250V
Tolerance :
±2.5%
Operating Temperature :
-55°C~100°C