MKP1839082631R
Mfr.Part #
MKP1839082631R
Description
CAP FILM 82PF 1% 630VDC AXIAL
Capacitance :
82pF
Length :
11mm
Voltage - Rated DC :
630V
Wire
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Size / Dimension :
0.217Diax0.433L 5.50mmx11.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Mount :
1 (Unlimited)
Termination :
PC Pins
EAR99
Diameter :
5.5mm
Reference Standard :
IEC60384-16
Packing Method :
TR, 14 INCH
Voltage - Rated AC :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%