MKP1839082631G
Mfr.Part #
MKP1839082631G
Description
CAP FILM 82PF 1% 630VDC AXIAL
Film Capacitors
Diameter :
5.5mm
Voltage - Rated AC :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
yes
Reference Standard :
IEC60384-16
Length :
11mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Published :
ECCN Code :
EAR99
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated DC :
630V
Capacitance :
82pF
Size / Dimension :
0.217Diax0.433L 5.50mmx11.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±1%
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~100°C