MKP1839062631R
Mfr.Part #
MKP1839062631R
Description
CAP FILM 62PF 1% 630VDC AXIAL
Length :
10.9982mm
Capacitance :
62pF
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
630V
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
PC Pins
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
MKP1839
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~100°C