MKP1839062631
Mfr.Part #
MKP1839062631
Description
CAP FILM 62PF 1% 630VDC AXIAL
Voltage - Rated AC :
250V
Voltage - Rated DC :
630V
Published :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Mount :
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Capacitance :
62pF