MKP1839056631
Mfr.Part #
MKP1839056631
Package / Case
Axial
Description
CAP FILM 56PF 1% 630VDC AXIAL
Package / Case :
Axial
Voltage - Rated AC :
250V
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Max Operating Temperature :
100°C
Series :
MKP1839
Length :
10.9982mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
56pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
630V