MKP1837347161W
Mfr.Part #
MKP1837347161W
Description
CAP FILM 0.047UF 1% 160VDC RAD
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.295Lx0.295W 7.50mmx7.50mm
Through Hole
Width :
7.493mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Capacitance :
0.047µF
Dielectric :
PP
PC Pins
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
160V
Tolerance :
±1%
Through Hole
Length :
7.493mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
100V
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
MKP1837347161W
MKP1837 0.047μF Film Capacitor ±1% Radial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1837347161W Overview
Its lead spacing is 0.197 5.00mm.Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.