MKP1837333015W
Mfr.Part #
MKP1837333015W
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 160VDC RAD
Voltage - Rated DC :
160V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Applications :
High Frequency, Switching
Max Operating Temperature :
100°C
Lead Pitch :
5.0038mm
MKP1837
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
100V
Width :
7.493mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.295Lx0.295W 7.50mmx7.50mm
Length :
7.493mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
MKP1837333015W
MKP1837 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1837333015W Overview
0.197 5.00mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -55°C~100°C degrees Celsius.