MKP1837333014W
Mfr.Part #
MKP1837333014W
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 160VDC RAD
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.295Lx0.295W 7.50mmx7.50mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated DC :
160V
Max Operating Temperature :
100°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
100V
Published :
Width :
7.493mm
Length :
7.493mm
Datasheets
MKP1837333014W
MKP1837 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1837333014W Overview
Lead spacing is 0.197 5.00mm for this electrical device.Devices with a -55°C~100°C temperature capability can be operated.