MKP1837310164G
Mfr.Part #
MKP1837310164G
Description
CAP FILM 10000PF 5% 160VDC RAD
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
160V
Voltage - Rated AC :
100V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.295Lx0.217W 7.50mmx5.50mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Length :
7.493mm
Width :
5.5118mm
Datasheets
MKP1837310164G
MKP1837 10000pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1837310164G Overview
There is 0.197 5.00mm lead spacing on this electrical device.-55°C~100°C is the maximum temperature at which the device can operate.