MKP1837310163D
Mfr.Part #
MKP1837310163D
Description
CAP FILM 10000PF 2.5% 160VDC RAD
Tolerance :
±2.5%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Width :
5.5118mm
Voltage - Rated AC :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Capacitance :
10000pF
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
0.295Lx0.217W 7.50mmx5.50mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated DC :
160V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
7.493mm
Datasheets
MKP1837310163D
MKP1837 10000pF Film Capacitor ±2.5% Radial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1837310163D Overview
Electrical devices have 0.197 5.00mm lead spacing.Temperatures of -55°C~100°C are suitable for operating the device.