MKP1837310015D
Mfr.Part #
MKP1837310015D
Description
CAP FILM 10000PF 10% 160VDC RAD
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.295Lx0.217W 7.50mmx5.50mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Capacitance :
10000pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
100V
Width :
5.5118mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated DC :
160V
Length :
7.493mm
Datasheets
MKP1837310015D
MKP1837 10000pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1837310015D Overview
Lead spacing is 0.197 5.00mm for this electrical device.Devices with a -55°C~100°C temperature capability can be operated.