MKJ5C7W15-37CD
Mfr.Part #
MKJ5C7W15-37CD
Voltage Rating :
500VAC
Orientation :
D
Current Rating (Amps) :
5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Datasheets
MKJ5C7W15-37CD
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 37 Positions Solder Gold Olive Drab Cadmium D Threaded