MKJ5C7W10-13AA
Mfr.Part #
MKJ5C7W10-13AA
Color :
Olive Drab
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Number of Positions :
13
RoHS :
N
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Voltage Rating :
500VAC
Current Rating (Amps) :
5A
Orientation :
A
Datasheets
MKJ5C7W10-13AA
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 13 Positions Solder Gold Olive Drab Cadmium A Threaded