MKJ5C7F11-19DB
Mfr.Part #
MKJ5C7F11-19DB
Orientation :
B
Number of Positions :
19
Voltage Rating :
500VAC
Current Rating (Amps) :
5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Datasheets
MKJ5C7F11-19DB
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 19 Positions Solder Gold Electroless Nickel B Threaded