MKJ5C7F11-19BC
Mfr.Part #
MKJ5C7F11-19BC
Current Rating (Amps) :
5A
Number of Positions :
19
Orientation :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage Rating :
500VAC
Datasheets
MKJ5C7F11-19BC
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 19 Positions Solder Gold Electroless Nickel C Threaded