MKJ5C7F11-19BB
Mfr.Part #
MKJ5C7F11-19BB
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Orientation :
B
Number of Positions :
19
Current Rating (Amps) :
5A
Voltage Rating :
500VAC
Datasheets
MKJ5C7F11-19BB
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 19 Positions Solder Gold Electroless Nickel B Threaded