MKJ5B6W12-26PB
Mfr.Part #
MKJ5B6W12-26PB
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Backshell Material, Plating :
Current Rating (Amps) :
5A
Orientation :
B
Voltage Rating :
500VAC
Number of Positions :
26
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Datasheets
MKJ5B6W12-26PB
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 26 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium B Threaded