MKJ5B2W18-55SD
Mfr.Part #
MKJ5B2W18-55SD
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Number of Positions :
55
Orientation :
D
Voltage Rating :
500VAC
Current Rating (Amps) :
5A
Datasheets
MKJ5B2W18-55SD
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium D Threaded