MKJ5B2W11-19SA
Mfr.Part #
MKJ5B2W11-19SA
Orientation :
A
Number of Positions :
19
Voltage Rating :
500VAC
Current Rating (Amps) :
5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Datasheets
MKJ5B2W11-19SA
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium A Threaded