MKJ5A7W12-26PC
Mfr.Part #
MKJ5A7W12-26PC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Current Rating (Amps) :
5A
RoHS :
N
Voltage Rating :
500VAC
Backshell Material, Plating :
Orientation :
C
Number of Positions :
26
Color :
Olive Drab
Datasheets
MKJ5A7W12-26PC
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Panel Mount 26 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium C Threaded