MKJ5A7F9-10SA
Mfr.Part #
MKJ5A7F9-10SA
Voltage Rating :
500VAC
Shell Finish :
Electroless Nickel
Shell Size - Insert :
9-10
Current Rating (Amps) :
5A
Number of Positions :
10
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Color :
Silver
Shell Size, MIL :
Datasheets
MKJ5A7F9-10SA
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Panel Mount 10 Positions Crimp Gold Electroless Nickel A Threaded