MKJ5A7F18-55PA
Mfr.Part #
MKJ5A7F18-55PA
Color :
Silver
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shell Finish :
Electroless Nickel
Current Rating (Amps) :
5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Number of Positions :
55
RoHS :
Details
Voltage Rating :
500VAC
Datasheets
MKJ5A7F18-55PA
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Panel Mount 55 Positions Crimp Gold Electroless Nickel A Threaded