MKJ5A7F12-26SA
Mfr.Part #
MKJ5A7F12-26SA
RoHS :
Details
Number of Positions :
26
Shell Finish :
Electroless Nickel
Current Rating (Amps) :
5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Color :
Silver
Voltage Rating :
500VAC
Datasheets
MKJ5A7F12-26SA
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Panel Mount 26 Positions Crimp Gold Electroless Nickel A Threaded