MKJ5A1W9-10PC
Mfr.Part #
MKJ5A1W9-10PC
Shell Size - Insert :
9-10
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage Rating :
500VAC
Current Rating (Amps) :
5A
Orientation :
C
Datasheets
MKJ5A1W9-10PC
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 10 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium C Threaded