MKJ5A1W9-10PB
Mfr.Part #
MKJ5A1W9-10PB
Orientation :
B
Current Rating (Amps) :
5A
Shell Size, MIL :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage Rating :
500VAC
Brand :
Shell Size - Insert :
9-10
Backshell Material, Plating :
Number of Positions :
10
Datasheets
MKJ5A1W9-10PB
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 10 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium B Threaded