MKJ5A1W18-55SD
Mfr.Part #
MKJ5A1W18-55SD
Number of Positions :
55
Voltage Rating :
500VAC
Current Rating (Amps) :
5A
Orientation :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Datasheets
MKJ5A1W18-55SD
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium D Threaded