MKJ5A1W18-55SC
Mfr.Part #
MKJ5A1W18-55SC
Current Rating (Amps) :
5A
Orientation :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage Rating :
500VAC
Number of Positions :
55
Datasheets
MKJ5A1W18-55SC
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 55 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium C Threaded