MKJ4A1W9-19SA
Mfr.Part #
MKJ4A1W9-19SA
Orientation :
A
Number of Positions :
19
Current Rating (Amps) :
5A
Shell Size - Insert :
9-19
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage Rating :
500VAC
Datasheets
MKJ4A1W9-19SA
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium A Push-Pull
MKJ4A1W9-19SA Overview
MKJ4A1W9-19SA Features
MKJ4 series
MKJ4A1W9-19SA Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
MKJ4A1W9-19SA Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER