MKJ4A1W9-19PD
Mfr.Part #
MKJ4A1W9-19PD
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Number of Positions :
19
Voltage Rating :
500VAC
Current Rating (Amps) :
5A
Features :
Shell Size - Insert :
9-19
Orientation :
D
Datasheets
MKJ4A1W9-19PD
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium D Push-Pull
MKJ4A1W9-19PD Overview
MKJ4A1W9-19PD Features
MKJ4 series
MKJ4A1W9-19PD Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
MKJ4A1W9-19PD Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER