MKJ4A1W7-10SA
Mfr.Part #
MKJ4A1W7-10SA
Current Rating (Amps) :
5A
Orientation :
A
Voltage Rating :
500VAC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Shell Size - Insert :
7-10
Number of Positions :
10
Datasheets
MKJ4A1W7-10SA
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 10 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium A Push-Pull
MKJ4A1W7-10SA Overview
MKJ4A1W7-10SA Features
MKJ4 series
MKJ4A1W7-10SA Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
MKJ4A1W7-10SA Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER