MKJ4A1W7-10PD
Mfr.Part #
MKJ4A1W7-10PD
Number of Positions :
10
Orientation :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage Rating :
500VAC
Current Rating (Amps) :
5A
Shell Size - Insert :
7-10
Datasheets
MKJ4A1W7-10PD
MIL SERIES CONNECTOR Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 10 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium D Push-Pull
MKJ4A1W7-10PD Overview
MKJ4A1W7-10PD Features
MKJ4 series
MKJ4A1W7-10PD Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
MKJ4A1W7-10PD Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER