MKJ3C7F10-26BN
Mfr.Part #
MKJ3C7F10-26BN
Description
CONN RCPT MALE 26POS GOLD SOLDER
Min Operating Temperature :
-55 °C
Current Rating (Amps) :
5A
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Voltage Rating :
500VAC
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Current Rating :
5A
Max Operating Temperature :
150 °C
Voltage - Rated :
500VAC
Datasheets
MKJ3C7F10-26BN
ITT Cannon MKJ3C7F10-26BN
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 26 Positions Solder Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
MKJ3C7F10-26BN Overview
MKJ3C7F10-26BN Features
MKJ3 series
MKJ3C7F10-26BN Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
MKJ3C7F10-26BN Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER