MKJ3B6W9-19PN
Mfr.Part #
MKJ3B6W9-19PN
Description
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Stock
9
In Stock :
9
Voltage Rating :
500VAC
Voltage - Rated :
500VAC
Number of Positions :
19
Shell Size - Insert :
9-19
Current Rating (Amps) :
5A
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
2016
RoHS :
N
Current Rating :
5A
Connector Type :
Plug, Male Pins
Datasheets
MKJ3B6W9-19PN
ITT Cannon MKJ3B6W9-19PN
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
MKJ3B6W9-19PN Overview
MKJ3B6W9-19PN Features
MKJ3 series
MKJ3B6W9-19PN Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
MKJ3B6W9-19PN Circular Connectors applications.
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER