MKJ3B6F10-26SN
Mfr.Part #
MKJ3B6F10-26SN
Description
CONN PLUG FMALE 26POS GOLD CRIMP
Min Operating Temperature :
-55 °C
Current Rating (Amps) :
5A
Voltage Rating :
500VAC
Max Operating Temperature :
150 °C
RoHS :
Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Color :
Number of Positions :
26
Voltage - Rated :
500VAC
Current Rating :
5A
Datasheets
MKJ3B6F10-26SN
ITT Cannon MKJ3B6F10-26SN
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 26 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
MKJ3B6F10-26SN Overview
MKJ3B6F10-26SN Features
MKJ3 series
MKJ3B6F10-26SN Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
MKJ3B6F10-26SN Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER