MKJ3A7W10-26SN
Mfr.Part #
MKJ3A7W10-26SN
Description
CONN RCPT FMALE 26POS GOLD CRIMP
Voltage Rating :
500VAC
Color :
Olive Drab
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Number of Positions :
26
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current Rating (Amps) :
5A
Circular Connectors
RoHS :
N
Voltage - Rated :
500VAC
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Current Rating :
5A
Published :
Brand :
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
MKJ3A7W10-26SN
ITT Cannon MKJ3A7W10-26SN
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 26 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
MKJ3A7W10-26SN Overview
MKJ3A7W10-26SN Features
MKJ3 series
MKJ3A7W10-26SN Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
MKJ3A7W10-26SN Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER