MKJ3A7W10-26PN
Mfr.Part #
MKJ3A7W10-26PN
Description
CONN RCPT MALE 26POS GOLD CRIMP
Voltage Rating :
500VAC
Shielding :
Shielded
Brand :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current Rating :
5A
Current Rating (Amps) :
5A
Voltage - Rated :
500VAC
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Number of Positions :
26
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
RoHS :
N
Color :
Olive Drab
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
MKJ3A7W10-26PN
ITT Cannon MKJ3A7W10-26PN
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 26 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
MKJ3A7W10-26PN Overview
MKJ3A7W10-26PN Features
MKJ3 series
MKJ3A7W10-26PN Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
MKJ3A7W10-26PN Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER